Zima

Rádi se svezete na sjezdovce nebo na zamrzlé ploše? V tom případě je pro vás Lipno ideální volbou. Z našeho areálu to máte pouze kousek od jakékoliv zimní radovánky - ať už se rozhodnete jít na lyže, zaběhat si na běžkách nebo se projet na bruslích. Zkrátka nepřijdou ani pěší turisté. Ty se mohou kochat jedinečným výhledem na zasněženou lesní krajinu a zamrzlou Lipenskou přehradu ze Stezky v korunách stromů.

 

Ledová magistrála

Lipenská ledová dráha je opravdový zážitek, který si byste si neměli nechat ujít. Jedná se o jednu z nejdelších bruslařských drah v Evropě. Délka magistrály je bez pár metrů jedenáct kilometrů a zároveň spojuje Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň. Můžete se tedy od nás vydat do Frymburku, kde se občerstvíte ve stánku přímo na ledu a poté pokračovat přes Přední Výtoň zpět. Není se čeho bát, pravidelně probíhají kontroly stavu a tloušťky ledu.

Více informací: www.ledovamagistrala.cz

 

Skiareál Lipno

Tento areál je jako dělaný pro rodiny s dětmi. Máte k dispozici třináct a půl kilometrů sjezdovek, ty jsou denně upravovány a uměle zasněžovány. Ve skiareálu naleznete Fox park pro nejmenší nebo vylepšený a rozšířený snowpark, rozdělen dle náročnosti od začátečníků až po pokročilé. Pokud si chcete porovnat časy mezi sebou, tak právě pro vás je zde měřený slalom. V neposlední řadě je zde skicrossová a snowcrossová trať, která měří 1200 metrů a je samostatně oddělená. Zároveň v areálu naleznete i půjčovnu vybavení, občerstvení a další doplňkové služby, takže areál nemusíte za celý den opouštět.

Více informací: www.lipno.info

 

Skiareál Hochficht

Jste náročnější lyžař? V tom případě si jeďte zalyžovat na Hochficht. Je to největší rakouské středisko, které leží mimo alpy. Čeká vás zde dvacet jedna kilometrů upravovaných sjezdovek, různé akce pro děti, parkování zdarma, půjčovna vybavení, restaurace a ski škola s česky mluvícím personálem. Tohle vše máte pouze 40 minut jízdy autem z našich apartmánů.

Více informací: www.hochficht.at

 

Skiareál Sternstein

Jestli se neradi mačkáte ve frontách, tak vyzkoušejte menší rodinný skiareál Sternstein. Čeká vás tam pět kilometrů sjezdovek, na které vás vyveze pohodlná šestimístná krytá lanovka nebo osmimístné kabinky, které ocení hlavně rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou samozřejmě každý den upravovány a zasněžovány pomocí děl.

Více informací: www.lipno-sternstein-hochficht.cz

 

Běžkování

Pokud jste vyznavači spíše běžeckého lyžování nemusíte zoufat. I pro vás jsou zde upraveny běžecké trasy, na kterých můžete využít klasiku nebo bruslení. V okolí skiareálu Lipno nalezne přibližně čtyřicet kilometrů tras. Pokud by vám to nestačilo a chtěli by jste něco náročnějšího, tak doporučujeme Schöneben v Rakousku, kde naleznete zhruba sedmdesát kilometrů tras a to pouze ve vzdálenosti čtyřicet minut autem.

Více informací: www.bezkypasecna.cz