Poznejte Lipno

Lipenská přehrada láka na své krásy v každém ročním období. Ať už přijedete kdykoliv, můžete si být jisti, že se nudit rozhodně nebudete. Lipno má pro vás schovanou celou škálu aktivit, na které se můžete těšit. V létě můžete objevovat krásy Lipna a Šumavy po svých nebo vzít kolo a využít krásných cyklostezek Lipenska. Preferujete spíš zimní období? I pro vás je Lipensko a Šumava vynikajícím místem na lyže, běžky nebo brusle.

 

Lipno nad Vltavou

V druhé polovině 20. století se Lipno nad Vltavou proměňuje na rekreační středisko, které se stává největším na Lipenské přehradě. Tato lokalita je výborným výchozím bodem pro výlety za kulturou, jako zámek Český Krumlov nebo klášter ve Vyšším Brodě, pro rodinné výlety na různé naučné stezky, kterých je v okolí velké množství.

Na co můžete narazit přímo v Lipně nad Vltavou? Bezpochyby nejvyhledávanější a nejoblíbenější je Stezka korunami stromů, kam snad zavítá každý dovolenkář z širokého okolí. Mezi další populární atrakce patří bobová dráha a Království lesa. V zimním sezóně jsou pro vás přichystané upravené sjezdové tratě ve Skiareálu Lipno. Možnosti dalších aktivit pro vás odhalujeme v sekci "Léto" a "Zima".

Vyšší Brod

Nejjižnější město Česka ležící v nejvýchodnější části Šumavy s velmi atraktivními místy k návštěvě nebo k zážitkům. Ve 13.století zde Vok I. z Rožmberka založil spolu s mnichy Cisterciácký vyšebrodský klášter, který můžete navštívit a obdivovat se například třetí nejcennější památce - Závišův kříž. Díky lipenské přehradě je zde takřka neustále splavný úsek Vltavy a kdo by netoužil po zážitcích na raftech? Po žluté turistické značce se z města dostanete až na nejjižněji položený bod ČR, na Opatské stezce I  vás určitě zaujmou kaskády a vodopády sv. Wolfganga na říčce Menší Vltavice a odtud je to už jenom kousek na poutní místo Maria Rast am Stein a Křížovou cestu, která vás přivede zpět do centra města. Opatská stezka II (modrá) vás přivede až k nejznámnějšími kamennému moři pod Čertovu stěnu. Ne nadarmo se o Vyšším Brodě říká, že je pokladnicí kulturních a přírodních krás.