Léto

Léto je jedno z nejkrásnějších ročních období. Proto Lipensko patří k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším letním destinacím u nás. Velice nás potěší, když si vaší dovolenou užijete i mimo naše apartmány, a z tohoto důvodu jsme pro vás připravili několik námětů pro inspiraci. V případě jakýkoliv dotazů neváhejte kontaktovat naší recepci, bude vám ráda nápomocná. 

 

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů je zpřístupněna po celý rok. Během stezky si můžete rozšířit své znalosti v oblasti přírody pomocí didaktických prvků. Na vrcholu na vás čeká unikátní výhled na Lipenskou přehradu. Na stezku se dostanete lanovkou, Stezkabusem nebo pěšky. Pro cestu zpět si můžete vypůjčit koloběžky, které dole vrátíte.

Více informací: www.stezkakorunamistromu.cz

 

Království lesa

Království lesa je rodinný areál, který se nachází v blízkosti Stezky v korunách stromů. Čekají vás desítky atrakcí, kde si můžete hrát a vyzkoušet svoje pohybové schopnosti a dovednosti. Během cesty narazíte například na malou lesní zoo, obří trampolínu nebo lesní dílničku.

Více informací:  www.kralovstvilesa.cz

 

Vítkův hrádek

Vítkův hrádek nalezneme na pravé straně Lipenského jezera, nedaleko obce Přední Výtoň. Dnes se jedná již o zříceninu hradu, na které probíhají různé kulturní akce, a na vrcholku stojí vyhlídka, díky které se vám naskytne nádherný výhled na Lipenskou přehradu a Šumavu, Novohradské hory a za příznivého počasí i Alpy.

Více informací: www.vitkuvhradek.cz

 

Koupání a vodní sporty

Lipno je ideální destinací pro milovníky vodních sportů. Jedna z největších a nejhezčích pláží leží přímo v Lipně nad Vltavou celých 7 minut chůze od hotelu. Přáli jste si vyzkoušet windsurfing, kiteboarding, jachting, kajak nebo paddleboarding? Pak máte jedinečnou možnost, protože Lipenská přehrada nabízí ideální podmínky. Půjčovny s instruktory můžete využít v centru města.

Více informací:  www.lipno.cz

 

Aquaworld Lipno

Nepřeje vám počasí nebo chcete pouze relaxovat ve vířivce, zatímco si Vaše děti užívají bazén s protiproudem, skluzavky a další vodní atrakce? Je pro vás jasnou volbou Aquaworld Lipno. Nachází se 10 minut chůze od hotelu.

Více informací:  www.lipno.cz

 

Cykloturistika

Okolí Lipenska  není pouze o pěších túrách. Na výlet můžete vyrazit i na kole a to díky celkem pěti cyklostezkám. Tyto cyklostezky jsou vzájemně propojené, takže trasu můžete měnit dle přání. Navíc jsou napojeny na Rakouské straně na dalších pět rakouských cyklostezek. Můžete se tedy dle libosti podívat i k našim sousedům. Pokud hledáte pořádný adrenalin na kole, tak je zde pro vás připraven Bike park, který naleznete ve Skiareálu Lipno.

Doporučené cyklistické trasy: www.lipno.cz

                           

Jezerní in-line stezka

Rádi si užíváte brusle i v létě? Pokud ano, tak vám můžeme vřele doporučit Jezerní in-line stezku, která vede přímo po břehu Lipna. Cestou vás budou doprovázet malebné výhledy na Lipenskou přehradu a na přilehlé vesničky, které leží na březích. Lipno nad Vltavou leží zhruba v půli této stezky, takže se můžete rozhodnout, zda se vydáte směr Frymburk nebo se rozhodnete vyrazit do Přední Výtoně. Trasa mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou je dokonce ve večerních hodinách osvětlená. Pro zdatnější jedince je zde možnost využít převoz přes přehradu do Frýdavy. Z Frýdavy poté vede místní komunikace do Přední Výtoně, kde se napojíte zpátky na in-line stezku. Ovšem nemusíte se bát, na této místní komunikaci nepotkáte nikterak hustý provoz. Tento celkový okruh je dlouhý příjemných 21 kilometrů.  

Více informací: www.lipno.cz